U15 - dvě těsné porážky v dalekých Kaplicích

20.02.2022

Grizzlies Kaplice : BBK Blansko 66 : 51 (37 : 22)

Zápas začal vyrovnanou I. čtvrtinou v poměru 12 : 16 v náš prospěch. Koncem prvního dějství se zranil dobře hrající pivot domácího družstva. Tato nepříjemná událost měla hrát v náš prospěch. Získali jsme výškovou převahu pod košem a doufali, že utkání dotáhneme do vítězného konce. Jenže omyl. Odstoupení domácího zraněného hráče byl důvodem k větší herní aktivitě domácích a my jsme si mysleli, zápas vyhrajeme bez většího úsilí. Druhou čtvrtinu jsme jednoznačně prohráli 25:6 a zápas by prakticky rozhodnut. Neubránili jsme rychlejšího soupeře v protiútocích, náš obranný doskok prakticky neexistoval, v útoku jsme ztráceli trestuhodně míče, střelbu domácí proměňovali po doskoku napodruhé, napotřetí. V druhé půli již nemáme vůli na zvrácení výsledku a soupeř zaslouženě vyhrál první zápas. Z našich 51 vstřelených bodů 44 proměnili Matuška a Růžička. Ostatní naši hráči herně selhali. Zezula 3, Jirků, Prášil 2 body, Horák a ostatní se střelecky bodově nezapojili. A co je velice smutné, že naše lavička nepodpořila své hrající spoluhráče v době herní krize. Jako kdyby se jich to netýkalo. Na naši obranu je, že soupeř používá všech prostředků k výhře a uchýlil se k zónové obraně. Útok na zónovou obranu v této věkové kategorii neprocvičujeme a trenéři, kteří hráče něco chtějí naučit, by ji používat v zápasech  neměli.

Grizzlies Kaplice : BBK Blansko 81 : 59 (37 : 24)

Druhý zápas byl kopií prvního. Neměli jsme fyzicky i mentálně žádné zbraně na úspěch v tomto zápase. Soupeř nám mimochodem vstřelil 11 trojek. A my se proti zónové obraně střelecky opět neprosadili.