U19 - Výjezd do Znojma

28.02.2023

Tuto sobotu měl náš tým U19 výjezd do Znojma. S tímto týmem jsme měli vyrovnanou bilanci v tabulce.
Vyrovnaný byl i první zápas, kdy v prvním poločase byli úspěšní především střelci a padaly koše z delší vzdálenosti. Po změně stran se bohužel soupeř chytil a i po několika zbytečných chybách v rozehrávce, nepřesné střelbě a respekt z výškové převahy soupeře utekl na dvouciferný rozdíl. Blanenský tým ale nesklopil hlavy a heroickým výkonem zabral, a dokonce i 5 minut před koncem překlopil, ač o jediný bod, skóre ve svůj prospěch. Bohužel poslední tři minuty patřily opět soupeři a opětovným chybám na naší straně soupeř první zápas zvládl udržet na své straně a zvítězil 5. bodovým rozdílem 77:72.
Blanenský tým posilněn tím, že s tímto soupeřem se dá hrát, začal druhé utkání ve svižném tempu. Dařily se rychlé proti útoky, a i když v první půlce se držel relativně vyrovnaný stav, opět po lehkých ztrátách naší koncentrace, bylo jasné, že pokud se udrží styl hry, ještě zlepší obrana a tempo, soupeř odpadne. To se také stalo a po skvělé třetí čtvrtině si blanenský tým vytvořil náskok 25 bodů. I přes soupeřův počáteční tlak v poslední části se výrazný rozdíl podařilo udržet a Blansko si odváží jedno vítězství i jednu prohru, ale s kladným skóre, které nám může pomoci být výše v tabulce.

Skóre:
TJ Znojmo : BBK Blansko
77 : 72 (25:26, 45:43, 61:58)
TJ Znojmo : BBK Blansko
55 : 74 (13:14, 26:33, 37:64)

Bodovali celkem:
Růžička 41b, Ježek 31b, Tyleček 30b, Musil 20b, Koupý 12b, Moll 9b, Matuška 3b.

Další utkání nás čeká 11. 3. na domácí půdě proti poslednímu v tabulce Basketbal TJ Svitavy. Zde se očekává plný zisk bodů a vylepšení skóre.