U17 - zakončení sezóny na domácí půdě proti Uherskému Brodu přineslo dvě vítězství

24.04.2022

V sobotu 23. dubna čekaly tým U17 poslední zápasy této sezóny. V těch se utkal se soupeřem z Uherského Brodu, který na naší palubovku zavítal v oslabené sestavě.

Našim klukům se dařilo od začátku zápasu koncentrovat na svůj výkon a určovat tempo hry. Soupeř zvolil pro útočnou fázi hry taktiku vystřel za tři a doskoč, s čím jsme měli z počátku menší problémy a ne vždy se nám vydařil obranný doskok. I přes to, že se soupeř několikrát zpoza trojbodového oblouku trefil, případně doskočil a napodruhé zdárně zakončil, ve vedení byl stále náš celek. Jakmile všichni hrající pochopili taktiku soupeře a víc dbali na bránění soupeřovy střely a na dobrý doskok, nebylo o vítězi prvního zápasu pochyb a první zápas jsme vyhráli rozdílem 33 bodů.

V druhém zápase nás soupeř hned na začátku zaskočil dvěma rychlými koši, čímž se ujal vedení. Nicméně poté se začalo dařit nám, vedení jsme si vzali zpět a do konce zápasu si jej ponechali. Dobrou týmovou hrou jsme si dokráčeli pro druhou výhru a letošní sezónu tak zakončili dvěma úspěchy.

Za oba trenéry bychom chtěli poděkovat klukům za dobrou práci v letošní "necovidové sezóně", ve které ukázali, že je basket baví a mají snahu se v něm zlepšovat. Kéž to tak zůstane i nadále.
Zároveň děkujeme všem fanouškům za jejich přízeň na domácích i venkovních utkání a budeme se těšit v sezóně následující!

BBK Blansko - TJ Spartak DDM Uherský Brod 80:47 (35:27)
Body dávali: Růžička 16, Tyleček 14, Koupý 13, Ježek 12, Musil 7, Formánek 6, Moll 5, Matuška 5, Sedlák 2
BBK Blansko - TJ Spartak DDM Uherský Brod 61:41 (37:16)
Body dávali: Tyleček 18, Koupý 9, Růžička 6, Moll 6, Formánek 6, Matuška 5, Ježek 4, Sedlák 4, Musil 3