U15: TJ Veké Meziříčí : BBK Blansko

05.12.2021

Před kometářem k zápasům si nemohu si odpustit níže uvedenou poznámku.

Utkáním předcházela nejistota zda budeme mít dostatek hráčů k odehrání těchto zápasů, nebo zda bude moci ze stejného důvodu nastoupit i domácí družstvo. Nakonec jsme odjeli s devíti hráči. Z nich ne zcela zdrávi nebo po covidu byli Štěpán Prášil, Ondra Kosatík, Jirka Zeman, Kuba Kornia, Miki Jirků. Na rozdíl od Tomáše Popelky a Radovana Žampacha. Tomáš přišel v pátek na trénink bez testu, Radovan s námi komunikoval až když jsme mu trenéři zavolali. Prvně jmenovaní zasluhují pochvalu a díky nim jsme mohli k zápasům odjet. Radovan s Tomášem by se měli zamyslet nad vztahem ke kolektivu a spoluhráčům.

A nyní k zápasům.

TJ Velké Meziříčí : BBK Blansko 37 : 77 (17 : 35)

V úvodním utkání jsme v každé čtvrtině navyšovali skóre o 10 bodů až na konečný výsledek. S výsledkem jsme sice byli spokojeni, s předvedeným výkonem jsme však nadšeni nebyli. Soupeř je beznadějně na posledním místě. Neumíme na slabší družstvo vyvinout herní tlak, získáme pouze 8 míčů a ztratíme vlastními nevynucenými chybami míčů 30. V zápase se nám navíc zranil Kuba Kornia a do dalšího průběhu si již netroufal nastoupit.

TJ Velké Meziříčí : BBK Blansko 56 : 67 (30 : 41)

Druhý zápas byl podstatně těžší. O vítězství jsme rozhodli ve II. čtvrtině. Navýšili jsme skóre na rozdíl +11 bodů a tento rozdíl byl i po skončení zápasu. Opět jsme se potýkali s velkým počtem ztrát, nedostatečnou koncentrací a zbytečnými nevynucenými chybami. Michal Růžička dal 68 bodů jako za jeden zápas. Přesto oceňuji i snahu jejich spoluhráčů, hlavně těch jmenovaných, kteří nebyli ještě zdravotně v pořádku.

Rating:

Růžička +64, Prášil +1, Zeman, Kosatík -6, Zezula -11, Jirků -12, Fořtík -18, Němec -20.

Body:

Růžička 68, Zezula 21, Zeman 19, Jirků 13, Fořtík 10, Prášil 8, Němec 4, Kosatík 1.

Další utkání nás čekají 15.1.2022 v Táboře.