U10 - Turnaj v Podolí

02.06.2022

V neděli 10.4. jsme se opět zúčastnili turnaje pro kategorii U10 Den s basketbalem v Podolí. Čekali nás samí neznámí soupeři, domácí Podolí, holky z Benešova a baskeťáci z Hranic.

Po společném rozcvičení jsme nastoupili proti Podolí. První čtveřice (hraje se 4x4) se trochu rozkoukávala, zato druhá pod vedením Áji Zezulové začala dynamicky v obraně i v útoku a brzy jsme vedli. Podoláci ale srovnali krok a utkání bylo vyrovnané. Z Podolí nám hodně zatápěl Eda Widner, kterého nikdo nedokázal ubránit. Celý náš tým bojoval co mohl a hlavně díky přesné střelbě Áji (16b) jsme získali cennou výhru 42:33.

Po krátké přestávce soutěžili Lukáš, Sam, Niki, David a Kryštof v driblinkové disciplíně a získali 3. místo. V přihrávkové soutěži vyhráli Ája, Kuba, Erik, Tom a Aleš.

V druhém zápase jsme poměřili síly s Benešovem. Děvčata byla všechna o dost větší a mnohem zkušenější herně než my. Už v šatně jsme si vytyčili postupný cíl, že dáme 14b a víc. Zpočátku jsme hráli ustrašeně, nebránili jsme své hráčky, nepřesné přihrávky holky hravě vychytaly. I přes prvotní nezdar jsme dokázali zvednout hlavy a bojovat. Holkám se přestalo díky naší zlepšené obraně dařit a my si vzpomněli, že umíme dávat koše. Prohráli jsme 22:53, ale cíl jsme splnili.

Ve střelecké soutěži získali Ája, Kuba, Erik, Dominika a Aleš 3.-4. místo a v obratnostní soutěži Sam, Tom, Kryštof, Aleš a Niki vyhráli.

Třetí zápas jsme nastoupili proti Hranicím, které ty předešlé prohráli. Naši baskeťáci se moc těšili a marně jsme je upozorňovali, že samo se nic nevyhraje. Začali jsme nesoustředěně, chybovali v přihrávkách, nedávali jednoduché koše. Hrálo se převážně na zemi, kde se tahalo o míč. Úplně jsme se přizpůsobili soupeři a i když jsme vyhráli 32:10, byl to nejslabší zápas turnaje a to by se nemělo stávat.

Celkově ale patří všem velká pochvala za snahu a bojovnost, překonání slziček ze zranění či vlastního zklamání. Nasbírali jsme další zkušenosti a víme co máme ještě natrénovat. Celý turnaj byl pěkně zorganizovaný, děti si kromě zážitků odvezli i trička a medaile.

Další turnaj pořádáme 15.5. u nás.

Bodovali: Ája Zezulová 24b, Sam Hilšer 18b, Kuba Musil 16b, Erik Školař 14b, Aleš Kocanda 10b, Niki Oláh 6b, Tom Drozd 4b, Dominika Skoupá 2b.