U10 | První turnaj roku 2024

07.01.2024

Na první turnaj přípravek v roce 2024 jsme vyrazili vlakem do Brna a tramvají na Sportovní halu Morenda. Už cesta byla zážitková, k tomu se přidala veliká hala s tribunou plnou diváků. Na rozkoukávání bylo dost času, turnaj začal se 40 minutovým zpožděním. Prvním soupeřem byli Tygři Brno "A", poměrně silný soupeř, kterého jsme se ale nezalekli a hráli vyrovnanou první čtvrtinu. Druhá pětka se ale hledala v obraně a Tygři pohodlně skórovali. Po poločase jsme se snažili navázat na dobrý výkon v první čtvrtině, ale každou chybu soupeř proměňoval v body a navyšoval své vedení.Do ruhého zápasu se Skokany Brno jsme vstoupili s odhodláním vyhrát. Zápas byl hodně vyrovnaný, v poločase 17:17.Bouřlivá atmosféra s bubny skokanských fanoušků možná až přehnaně dramatizovala zápas. Nakonec jsme nezvládli koncovku a prohráli o koš.

Výsledky:
Tygři Brno : BBK Blansko
62 : 26 (11:10, 19:2, 14:10, 18:4)

BBK Blansko : Skokani Brno "B"
38 :40 (6:10, 11:7, 3:11, 18:12)

Bodovali:
Hilšer 23b, Šebela 22b, Blažek 10b, Nejezchleb 3b, Popelková 2b, Abrhámek 2b, Turpin 2b.

Gratulujme také malým nováčkům Matymu a Štěpánovi, kteří zastoupili nemocné spoluhráče a i když jsou o dva roky mladší, ničeho se nebáli a do kolektivu dobře zapadli. Celé družstvo chválíme za nasazení a bojovnost. Věříme, že nové zkušenosti využijeme v dalších zápasech.