U10 - Poslední turnaj nejmladších dopadl na výbornou

07.07.2022

V neděli 15.5. jsme pořádali poslední přípravkový turnaj 4x4, kategorie U10 "Den s basketbalem" v této sezoně.Do prvního utkání jsme nastoupili proti děvčatům z BK Žabovřesky a hráli opravdu s velkou chutí. Aktivně se zapojilo všech 13 hráčů a hráček a vyhráli jsme 51:7.

Posilněni svačinou a radostí z výhry jsme byli úspěšní i v obratnostní soutěži, kde za náš tým nastoupili Dominika, Aleš, Sam, Ema, Lukáš a taky výborně pro nás dopadla soutěž v přihrávkách (Ája, Kuba, Erik, Matyáš, Niki).

Dalším soupeřem byl Zlín, který první otevřel skóre. Naše první čtveřice nastoupila nekoncentrováná, proto jsme v první čtvrtině prohrávali. Další čtyřka pod vedením Áji a Kuby zabrala a brzy jsme vedli. Ostatní navázali na zlepšenou obranu, dařilo se i střelecky i když třeba až po doskoku. Nakonec jsme vyhráli 64:8.

Opět pokračovaly basketbalové dovednostní soutěže. V driblinku získali 2. místo Sam, Luki, Vítek, David a Ráďa a střelbu vyhráli s výhodou domácího prostředí Ája, Erik, Ráďa, Kuba, Aleš.

I na třetí zápas jsme se těšili a začali důrazně a s chutí. Bylo vidět, že děti z Havlíčkova Brodu nemají zkušenosti ze zápasů, byl to jejich 2. turnaj, i když trénují také od září. Basketbalově se prosadili všichni naši hráči i hráčky, ukázali, že se přece jen něco naučili. Neztratil se ani náš nový baskeťák Maty, který začal před týdnem. Utkání jsme vyhráli 71:2.

Bodovali - Kuba Musil 32b, Ája Zezulová 26b, Erik školař 26b, Nikolas Oláh 22b, Ráďa Buš 16b, Sam Hilšer 14b, Aleš Kocanda 12b, Matyáš Dvořák 8b, Vítek Blažek 6b, Dominika Skoupá 6b, David Dvořák 4b, Lukáš Dračka 2b.

Nejbližší další akcí bude účast jednoho týmu na Blanenské čunči 28.5. Pak nás čeká turnaj ke Dni dětí 4.6. v Brně.