U10 | Poslední domácí turnaj

22.04.2024

V sobotu 20.4. jsme přivítali v naší domácí hale dívčí družstvo Žabiny Brno. Už při rozcvičování bylo vidět, že jsou děvčata větší a zkušenější. První pětka se ale nezalekla a zahájila ve velkém tempu a úspěšně proměňovala rychlé nájezdy a po doskoku posílala míč rychle dopředu.
Druhá pětka ale nenavázala na dobrý výkon spoluhráčů, polevila v obraně a nechala soupeřky lehce skórovat. Po změně stran se úspěšné první pětce přestalo dařit v útoku a přestala i bránit. Děvčata z Žabin navyšovala vedení a k obratu nás už nepustila.
V druhém utkání nás čekala Vysočina, opět zkušený tým, ale s menšími hráči. Bohužel jsme se nepoučili z chyb, opět byla obrana "děravá". Baskeťáci z Vysočiny nás zaskočili hned v první čtvrtině, kterou jsme prohráli 6:22.I v druhé čtvrtině navyšovali soupeři pohodlně své vedení a nám docházely síly. Nejlepší byla poslední čtvrtina, ale na obrat to nestačilo.

Do obou zápasů nastoupili i naši nejmladší Štěpán Musil a Viktor Školař, kteří se vůbec neztratili a dokázali spolupracovat se staršími spoluhráči.