Turnaj U10 v Olomouci

04.08.2020

V neděli 14.6. jsme poměřili své basketbalové dovednosti na turnaji V Olomouci. Odehráli jsme celkem 3 zápasy, dva v malé a jeden ve velké hale s družstvy z Olomouce A a B ( ročníky nar. 2010 a mladší roč. nar. 2011) a Zlína.

V prvním zápase jsme hráli proti týmu Olomouc "A". Dlouho jsme se dostávali do hry, probuzení přišlo až když jsme prohrávali 2:14. Tahounem byl Jirka Popelka, který zisky, doskoky a taky 14 body zavelel k obratu a utkání jsme vyhráli 28 : 26.

Po krátké přestávce, kterou tým strávil v připraveném bufetu plných dobrot, jsme nastoupili proti baskeťákům ze Zlína. Hrál se opět rychlý basket a nám to moc neběhalo ani nepadalo do koše. Hlavně jsme si neporadili s jedním zlínským šikulou, kterého neubránil nikdo. Prostor dostali i naši nejmladší, kteří si museli sami poradit s vyhozením i předriblováním a určitě získali nové zkušenosti.

Celkově nás Zlín přehrál 54 : 20 a zaslouženě celý turnaj vyhrál.

Do třetího zápasu jsme vstoupili i po řízcích z bufetu kupodivu živě a mladičký tým z Olomouce brzy ztrácel. Zahráli si opravdu všichni i nejmladší čtyřka se neztratila a bojovala. Byly vidět pěkné akce, přihrávky a nájezdy do koše. Taky ale víme, co ještě natrénovat do příští sezony.

Výsledek : BBK Blansko : Olomouc "B"

44 : 34

Bodovali celkem : Popelka 24b, Kopecký 22b, Šťastný 20b, Rizner 12b, Klimeš Václav 8b, Máslo 2b.

Kromě plných bříšek jsme si odvezli i medaile, drobné ceny a mlsky. Petr Kopecký byl vyhlášený jako šikula - skokan týmu a přesto, že trénuje teprve krátce, je užitečným hráčem týmu BBK Blansko.