Trénování družstev

03.12.2020

Pro U13, U15, U19:

Dobrý den.

I trenéři dalších kategorií U13, U15, U19 souhlasí s níže uvedeným rozhodnutím trenérek přípravky a U11. V on-line budeme dále pokračovat. Proto by bylo velice dobré, aby se v rámci možností připojilo do on-line cvičení co nejvíce našich dětí. Pokud se nebudou hýbat, budou muset v budoucnu kondici pracně dohánět. Pokud se nehýbou jinak. Je zde i možnost v případě dobrého počasí za účasti trenéru Adama, Šimona, Dana, příp. Zuzky Křížové se proběhnout venku. V případě zájmu se přihlaste na mail grunwald.adam24@gmail.com u Adama Grünwalda. Dal by vám vědět. Co a jak.

Pro přípravku a U11:


Dobrý den všem,

od zítřka 3.12.2020 dochází k rozvolňování opatření a mohli bychom do vnitřních sportovišť. Ale pouze za přísných opatření - trénování s rouškou. To nám smysl nedává a tak zatím tréninky v hale nezahájíme :-(.

I nadále můžou děti trénovat on-line (odkaz na přihlášení je ve složce Odkazy) s trenéry Adamem, Danem a Šimonem.

Níže vkládáme vyjádření ČBF:

Česko ve čtvrtek přechází v systému PES do 3. stupně. Částečně se tak uvolňuje i amatérské sportování ve vnitřních prostorách. Podle nařízení vlády ČR je nutné v takovém případě omezit množství osob na deset a zároveň mít po celou dobu pobytu v prostorách sportoviště nasazenou roušku. Podle toho nařízení by tedy basketbalové tréninky byly možné, ale za dodržení přísných opatření.

Je zřejmé, že za současně nastavených pravidel není basketbalový trénink v hale příjemný ani efektivní. Proti pravidelnému sportování s nasazenou rouškou se postavil i šéflékař Českého olympijského výboru Jiří Neumann. Nošení roušky podle něj může kromě výkonu mít vliv i na smyslové vnímání. Pokud se někdo přeci jen rozhodne za těchto podmínek obnovit tréninky, měl by při jejich skladbě a náročnosti dbát na složitost situace.

Velké sportovní svazy ve spolupráci s ČUS a NSA proto apelují na vládu ČR a odpovědná ministerstva, aby opatření pro sport zvážila. "Stejně jako Národní sportovní agentura vnímáme používání roušek jako problematickou povinnost. Je to určitě složitě představitelná komplikace. Obáváme se toho, že běhání a sportování s rouškou ve vnitřních prostorech je zdravotním rizikem - zejména u dětí, které se budou neustále zadýchávat. A těm, co nosí brýle, se budou neustále zamlžovat, takže hrozí i zranění," řekl předseda ČUS i ČBF Miroslav Jansta.

Vzhledem k výše uvedenému se i přes platnost třetího stupně systému PES odkládají všechna utkání 1. ligy mužů a soutěží řízených STK. CZ BASKETBALL připravuje rozsáhlý materiál, který po rozvolnění opatření pomůže klubům a trenérům s řízeným návratem basketbalistů a basketbalistek po dlouhé pauze.


Trenéři BBK Blansko