Úvodní mistrovské zápasy U15

23.10.2021

Předzápasová příprava družstva neprobíhala příznivě. Pro nemoc nemohli nastoupit k úvodním utkáním Matuška, Žampach, Zezula a nakonec i Prášil. V sestavě jsme museli hodně improvizovat a nominováni byli hráči Kornia, Kosatík, Malitz, kteří začali systematicky s basketem teprve na letním soustředění. Dále museli nastoupit z mladších družstev David Kříž z U12, Vojta Blažek z U13. Takže situace k nástupu do úvodních zápasů se silným soupeřem z Tábora byla dosti komplikovaná.

1. zápas: BBK Blansko : BK Medvědi Tábor 55 : 50  (24 : 25)

Začátek zápasu byl ve znamení množství nepřesností. Soupeř toho využil a úvodní čtvrtinu jsme prohráli 11:16. V dalším průběhu utkání se dotahujeme na soupeře a utkání je vyrovnané až do úplného konce. V závěru jsme udělali méně chyb než soupeř a zápas dotáhli do vítězného konce. V našem družstvu byla větší vůle po vítězství a kolektivní pojetí a snaha bránit nakonec zvítězila.

2. zápas: BBK Blansko : BK Medvědi Tábor 80 : 54 (36 : 37)

Jelikož rotace našich hráčů byla velice úzká, naopak soupeř dal příležitost téměř všem hráčům, neočekávali jsme, že fyzicky zvládneme i druhé utkání. V prvním poločase měl soupeř herní převahu. V druhé části však měli bodový výpadek a my toho využili. Šli jsme do 11 bodového vedení. Soupeř nepochopitelně mentálně odpadnul a my dokráčeli do druhého překvapivého vítězství. V našem družstvu hrál velice dobře Michal Růžička. Ostatní spoluhráči mu dobře sekundovali, včetně těch našich nejmladších a začínajících. 16.10.2021 nás čeká družstvo Tišnova na jejich půdě.