Komunikátor Signal

09.02.2021

Vážení rodiče,

přeji Vám všem dobrý den. Prosím, abyste následujícím řádkům věnovali pozornost.

Doba, kdy bude možné s dětmi trénovat venku nebo v tělocvičně je stále bohužel v nedohlednu. Chceme, aby zájem hráčů o sportování a basket neupadal a snažíme se je aktivovat k pohybu. Klademe si neustále otázky. Kdy začneme trénovat, je-li on-line trénování dostačující, které osvojené basketbalové schopnosti jsme zapomněli, v jakém složení družstvo začne, s jakou kondicí apod. Napadlo nás utvořit mobilní skupinu našeho družstva U13. Chápu rodiče, že v dnešní době mají důležitější starosti než omlouvat své děti z neúčasti nyní z online cvičení, z jakého důvodu se nepřipojí, dělají-li něco jiného apod. S některými rodiči i dětmi jsme ztratili komunikační kanál úplně. K čemu by vytvořená skupila sloužila. 13leté děti by měli by být už natolik samostatné, že případné omluvy při neúčasti na trénincích a dalších klubových akcí určitě zvládnou sami. Ve vytvořené skupině mohou komunikovat mezi sebou, v dnešní době po domluvě s trenéry plnit různé pohybové aktivity. Chceme zvýšit komunikaci mezi hráči a trenéry, hráčů mezi sebou a velice rádi uvítáme příspěvky rodičů aj. Zároveň bych vás požádal o telefonní čísla vašich dětí, případně mailů. Se zřízením komunikátoru to nemá žádnou spojitost. Je pouze pro potřebu trenérů k další komunikace s dětmi.

Navrhuji komunikátor "Signal" - Signal Private Messenger

Na rozdíl od většiny ostatních neshromažďuje osobní a analytické informace, nesleduje polohu, požaduje minimum oprávnění v telefonu, neobsahuje žádnou reklamu. Žádné uživatelské data nejsou následně sdíleny a prodávány.

Komunikace je kompletně šifrovaná pro bezpečné odesílání i příjem všech typů komunikace s ostatními uživateli. Žádné zálohy dat nejsou z mobilu odesílány na cizí servery (běžná praxe jiných komunikátorů).

Signal je díky vysoké úrovni ochrany osobních údajů, bezpečnosti uživatelů a transparentnosti dnes často doporučovanou aplikací a nyní získává velký počet nových uživatelů.

Aplikace je otevřená (open source) a veřejně jsou dostupné její zdrojové kódy.

Srovnání messengerů a množství osobních informací, které shromažďují je např. na:

https://www.svetandroida.cz/ktere-chatovaci-aplikace-o-vas-sbiraji-nejvice-uzivatelskych-dat-mame-seznam-nejoblibenejsich-messengeru/

Věřím, že zlepšíme vzájemnou komunikaci, spolupráci nás všech ve prospěch našich svěřenců.

Komunikátor je možné nainstalovat a připojit se ke skupině BBK Blansko U13 kliknutím na odkaz, který máte v e-mailu.


Děkuji za odpověď.

Pěkné další dny.

S pozdravem

Antonín Zezula- trenér družstva