Dvě utkání proti Vysočině

30.09.2023

V druhém kole soutěže jsme hostili v kategorii U14 tým BK Vysočina. Čekali jsme silného soupeře a ten také přijel. Kluci měl především obavy z výškové převahy.

V prvním utkání naštěstí neoprávněně a zjistili, že se s týmem z Vysočiny dá hrát. V první půli kluci převyšovali v rychlosti a v individuálních dovednostech. Bohužel co domácí tým brzdil byly neproměněné jednoduché střely z pod koše a díky tomu byl v poločase stav vyrovnaný.

V druhé části hry se hra nezměnila a naštěstí začali kluci více proměňovat jednoduché střely. Odskočili na dvouciferný náskok a v poslední části se již jen dohrávalo. BBK Blansko si připsalo velmi cennou výhru 71:60.

Skóre:
BBK Blansko : BK Vysočina
71:60 (14:13, 21:23, 18:12, 18:12)

Bodovali:
Kakáč 14, Komárek M. 12, Komárek J. 11, Unukhuslen 10, Kopecký 9, Klimeš V. 6, Král 6, Klimeš F. 2, Havlena 1

V druhém utkání tým BK Vysočina změnil styl hry, především v obranné části, a to klukům dělalo značné problémy. Hostující tým zlepšil i útočnou hru a velmi rychle si vybudoval dvouciferný náskok, který v poločase byl již 20 bodový. Ani po změně stran se domácí tým nedokázal zlepšit a jen díky poslední čtvrtině, kdy se opět dohrávalo, byl rozdíl pod 30 bodů. BK Vysočina si tentokrát uzmula vítězství pro sebe po konečném výsledku 38:66.