Co s tím?

08.02.2021

Dobrý den všem,

poměrně dloho jsme nebyli v kontaktu, a zdá se mi, že už opravdu není na co čekat.

Trenéři se neustále připravují na spušťení sezony (která je v nedohlednu), on-line trénování už je okoukané, byť stále probíhá, sledujeme jiné kluby ve Webinářích každý týden a čteme znepokojivé zprávy od dětských lékařů.

Družstva U19, U15 a U13 fungují samostatně a komunikují už převážně s jednotlivými hráči. My, co máme v družstvu menší děti, jsme odkázáni na domlouvání se s vámi rodiči a přiznejme si, že to dost vázne.

Už se prodloužil i den a spousta věcí by se stihla i v týdnu. Už dávno není priorita naučit děti pouze basketbalu, ale spíš aby se rádi hýbali a patřili někam, do nějaké skupiny , kde je pohoda a mají si co říct.

Co by se dalo dělat:

Česká basketbalová federace spustila projekt "Hejbni se" (je celý na stránkách BBK Blansko a reagovalo na něj 8 rodičů), ale pro nezájem jsme se nepřihlásili. Dalo by se děti motivovat k pohybu pouze v rámci družstva, kdo by se zapojil, dostal by tričko nebo nějakou cenu.

Šlo by nachystat v týdnu po Blansku "stopovanou" s úkoly, kterou by děti absolvovali po dvojicích, plnili úkoly, sportovali a byli venku. Trenéři "mlaďoši" se chystají připravit v okolí nějaký geocaching (zatím neznám podrobnosti). Chystáme krátká videa na našich stránkách, aby jste je mohli dětem pustit a zacvičit si kdykoli a nebyli vázaní na posilování v daném čase.

Co potřebujeme vědět od vás rodičů:

Jestli vůbec máte o něco zájem a budete na akce děti pouštět.

Kdy dětem končí on-line výuka ve škole, od kdy můzou jít ven, sportovat.

Je pro vás užitečná akce v týdnu nebo by jste uvítali i něco společného o víkendu (výstup na Kilimanžáro - v naší zemičce rozhledna).

Budu ráda za jakoukoli vaší reakci.

Mějte se parádně :-).

Michaela Tužilová