U17 - ze Svitav se vracíme s prázdnou

20.02.2022

Hráči kategorie U17 se 19. února vypravili do Svitav k zápasům 10. a 11. kola nadregionální ligy. Je nutné podotknout, že k těmto utkáním jsme vyráželi notně oslabeni vlivem koronaviru, zranění hráčů a absencí Růžičky s Matuškou, kteří vypomáhali na zápasech U15. I přes tyto potíže jsme nastoupili do obou utkání s chutí a odhodláním vyhrát.

V prvním zápase nám soupeř v průběhu odskočil a my nebyli schopni tento náskok stáhnout a eventuálně zdramatizovat koncovku. Celkové skóre se zastavilo na stavu 78:59 z pohledu Svitav.

Basketbal TJ Svitavy - BBK Blansko 78:59 (35:31)
Body dávali: 
Sedlák 18, Ježek 10, Zouhar 9, Tyleček 8, Formánek 6, Koupý 4, Kozel 4 

Do druhého zápasu jsme šli s touhou vyhrát. Toto odhodlání nám pomohlo získat převahu nad soupeřem a vytvořit si na konci třetí třetiny "pohodový" náskok 18 bodů. Opak se však stal pravdou a soupeř během poslední čtvrtiny postupně stahoval náš náskok a nám se nedařilo navázat na náš výkon z předchozích čtvrtin. S minutou do konce bylo skóre vyrovnané a dramatická koncovka, která v prvním zápase nepřišla, byla tady. Bohužel však v náš neprospěch. Celé dílo dokonal hráč ze svitavského celku, který překlopil skóre v jejich prospěch košem, který strefil v sedě.Dorovnat soupeře se nám již bohužel nepodařilo a prohráli jsme tak i druhý zápas.

Basketbal TJ Svitavy - BBK Blansko 58:56 (23:30)
Body dávali: 
Tyleček 19, Sedlák 14, Koupý 9, Zouhar 6, Formánek 4, Ježek 2, Kozel 2 

I před dvě prohry je nutné naše kluky pochválit za jejich nasazení a snahu. Jsem si jistý, že pokud budou se stejným zapálením chodit na tréninky a na nich poctivě pracovat, výsledky se brzy dostaví.

Další utkání čeká kategorii U17 za týden, 26.02. v sobotu, kdy zajíždí na palubovku Olomouce.